Jauna dokumentālā filma NEREDZAMĀ PILSĒTA

29. oktobrī, kinoteātrī Splendid Palace pirmizrāde režisora Viestura Kairiša dokumentālai filmai NEREDZAMĀ PILSĒTA.

Studijā Ego Media uzņemtā filma ir stāsts par dzīvi tā dēvētajā Černobiļas Atsvešinājuma zonā, kur pirms 28 gadiem notika vēsturē lielākā kodolkatastrofa. Tās rezultātā radioaktīvie izmeši piesārņoja Ukrainu, Baltkrieviju, Krieviju un daļu Eiropas, no tuvākajām pilsētām un ciematiem tika evakuēti vairāk nekā 336 000 iedzīvotāju. Šobrīd Zona ir atzīta par aizsargājamu teritoriju, tās daba ir maz pētīta, tiek uzskatīts, ka augiem un dzīvniekiem ir izstrādājušies aizsargmehānismi pret radiāciju.

Filmas galvenais varonis Igors, trīsdesmitgadnieks ar divām augstākām izglītībām, nelegāli dzīvo Černobiļas Zonā jau septiņus gadus. Viņš vēlās atrast mieru un iespēju aizmukt no civilizācijas. Igoru grauž daudzas psiholoģiskas problēmas – personiskās un globālās.

Viņā vienlaicīgi ir gan harmonizējošs miers un pārlaicīga spriedze, gan eksistenciāls dzīves būtības noslēpums. Viņam apkārt Černobiļas ciemu vecie iedzīvotāji, kuri dzīvo dabas pilnībā pārmāktos ciemos. Viņi ved savu nereālo Atlantīdas dzīvi, no kuras pat karš Ukrainā, šķiet kā uz citas planētas notiekošs.

Konflikts starp dabu un cilvēku ir filmas tuvplānā. Režisoram Viesturam Kairišam raksturīgajā manierē filmā ir atsauces uz operu, šajā stāstā tā ir par krievu Parsifālu dēvētā Nikolaja Rimska-Korsakova Leģenda par neredzamo pilsētu Kitežu un jaunavu Fevroniju. Libreta pamatā ir divas teiksmas – par skaisto Fevroniju, kura dzīvoja mežā un uzskatīja dabu par Dieva templi un par neredzamo pilsētu Kitežu, kuru atrast lemts tikai dvēselē patiesiem cilvēkiem.