Par mums

Sveiks, Latvijas filmu skatītāj!

Tu esi ienācis Nacionālā Kino centra un Kultūras informācijas sistēmu centra kopīgi veidotajā portālā www.filmas.lv, kur paveras dažādas iespējas ceļojumam pa Latvijas filmu pasauli.

Pirmkārt, šeit ir visplašākā un precīzākā datu bāze par Latvijas filmām – sadaļā FILMU KATALOGS atrodamas ziņas par vairāk nekā 2700 filmām, kas uzņemtas Latvijā kopš 1920. gada.

Otrkārt, vairāk nekā 200 no šīm filmām iespējams bez maksas noskatīties datorā kādā no 783 Latvijas publiskajām bibliotēkām, filmu saraksts pamazām tiek papildināts. SKATĪTIES > BIBLIOTĒKĀS ir iespēja iepazīt Latvijas filmu izlasi un varbūt pat atklāt sev līdz šim nezināmo un grūti pieejamo Latvijas kino – ja Tavā pilsētā, ciemā vai miestā kinoteātra jau sen nav vai arī nekad nav bijis, nu vairs nav jābēdā, jo filmas ir atnākušas uz bibliotēku.

Treškārt, Latvijas filmas var izmantot kā papildu instrumentu skolas programmas mācību materiāla apgūšanai – sadaļā FILMAS SKOLĀS izlasi visu par šo iespēju.

Ceturtkārt – vairāk nekā 170 Latvijas filmu izlasi iespējams legāli un bez maksas noskatīties jebkur Latvijas teritorijā, kur vien pieejams internets. Meklē sadaļu SKATĪTIES > LATVIJĀ, arī šis saraksts tiek papildināts, vienojoties ar Latvijas filmu producentiem.
Lai patīkams un atklājumiem bagāts ceļojums Latvijas filmu pasaulē!