Papildināta portāla filmas.lv sadaļa “Kino skolās”

Tuvojoties otrajam mācību semestrim, ar vairākām filmām un metodiskajiem materiāliem papildināta portāla sadaļa Kino skolās.

Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv, kur Latvijas filmas pieejamas tiešsaistē jebkurā laikā un jebkurā vietā visā Latvijas teritorijā, sadaļa Kino skolās tiek veidota, lai veicinātu Latvijā radīto filmu integrāciju vispārizglītojošo skolu mācību procesā. Portālā tiek ievietoti pedagogu un kinoteorētiķu sadarbības rezultātā radīti mācību stundu plāni un darba lapas, ko skolotājs var izmantot mācību stundās, kā arī plašāki apraksti par tām filmām, kuru fragmentus aicinām izmantot mācību procesā.

Šobrīd portāla kolekcijai pievienotas divas klasiskās spēlfilmas, kuru pamatā ir latviešu literatūras ekranizācijas, – režisora Vara Braslas Aija (1987) un režisora Valdemāra Pūces Mērnieku laiki (1968), divas Latvijas Kultūras kanonā iekļautas un ļoti populāras dokumentālās filmas – Jura Podnieka Vai viegli būt jaunam? (1986) un Ivara Selecka Šķērsiela (1988), un viena jaunāko laiku spēlfilma – Jura Kursieša Modris (2014).

Lai varētu demonstrēt skolēniem filmas un izmantot mācību materiālus, skolotājiem jāiegūst pieejas parole portālam, rakstot uz zigita.saulite@nkc.gov.lv.

Portāls filmas.lv tapis pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas ar Eiropas Savienības atbalstu, tā izveidē sadarbojas Nacionālais Kino centrs  un  Kultūras informācijas sistēmu centrs, kas nodrošina portāla tehnisko darbību. Portāla video-saturs tiešsaistē pieejams ne tikai datora pārlūkprogrammās, bet arī izmantojot viedtālruņus un planšetdatorus ar jaunākajām iOS un Android operētājsistēmu versijām.