Pirmizrāde animācijas filmai ZELTA ZIRGS

27.augustā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pilnmetrāžas ģimenes animācijas filmas-pasakas Zelta zirgs pirmizrāde. No 29. augusta filmu demonstrēs Latvijas kinoteātros. 

Filmas pirmie zīmējumi tapuši pirms 10 gadiem, filmas veidošanā piedalījušies mākslinieki no vairākām Eiropas valstīm. Grandiozais animācijas filmas – pasakas tapšanas process ir noslēdzies, un tas sakrīt ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas atklāšanas laiku.

Animācijas filmas sižeta pamatā ir Raiņa, pirms vairāk kā 100 gadiem sarakstītā, luga Zelta zirgs. Tās motīvi: cīņa starp labo un ļauno, drosmes, neatlaidības un mīlestības spēks ir universāli, tie ir sastopami daudzu tautu pasakās, tāpēc arī tiem, kas Raiņa lugu nav lasījuši, filma būs ne mazāk aizraujoša un saprotama.

Zelta zirgs ir Latvijas, Lietuvas, Dānijas un Luksemburgas kopprodukcijas filma. Pateicoties ārvalstu kopproducentu līdzdalībai filmas tapšanā, Zelta zirgs tiks izrādīts visās koprodukcijas valstīs.

Filmas starptutiskā pirmizrāde ir paredzēta 2015. gada februārī. Filmas līdzfinansējumā piedalījušies Latvijas Nacionālais kino centrs, Lietuvas Kultūras ministrija, Luksemburgas filmu fonds, Dānijas filmu institūts, kā arī izmantots Eiropas Savienības MEDIA programmas atbalsts un Eurimages kopprodukciju fonds.

Lomas jaunajā animācijas filmā ierunājuši Edgars Kaufelds, Zane Dombrovska, Laima Vaikule, Uldis Dumpis, Ģirts Jakovļevs, Artis Robežnieks, Edgars Lipors, Jānis Kirmuška, Jānis Jarāns, Pēteris Šogolovs, Dainis Porgants un citi.

Filmas Zelta Zirgs režisoram Reinim Kalnaellim šī ir pirmā pilmetrāžas animācijas filma. Līdz šim režisējis animācijas īsfilmas Kad āboli ripo, Joka pēc alfabēts. Reinis Kalnaellis ieguvis bakalaura grādu Baltijas filmu un mediju skolā Tallinā, studējis FAMU filmu skolā Prāgā. Kopš 2013.gada Reinis Kalnaellis ir Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētājs.

Kadrs no filmas ZELTA ZIRGS.