Rīgas Starptautiskais kino festivāls

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) 2014. gadā izveidots ar mērķi popularizēt Rīgas pilsētu kā nozīmīgu kultūras centru un Latvijas kino nozari kā platformu starptautiskiem sadarbības projektiem. Jau pirmajā gadā festivāls piesaistīja kā Latvijas skatītāju, tā ārvalstu preses un kino profesionāļu interesi. 2015. gadā Rīgas Starptautiskais kino festivāls notiek no 15.-25. oktobrim un tā centrālā tēma – Latvijas kino identitāte Eiropas un pasaules kultūras kontekstā.
Festivāls ir visu Latvijas kino nozares institūciju un organizāciju sadarbībā veidots notikums, kura ietvaros norisinās dažādas filmu seansu programmas un konkursu skates, kā arī saviesīgu un izglītojošu pasākumu programma 10 dienu garumā.

Šogad Riga IFF ietvaros sagaidāms jaunākais Latvijas kino sadarbībā ar nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps”, kā arī – labāko Eiropas filmu programma un ietekmīgā cinéma vérité jeb direct cinema strāvojuma retrospekcija programmā “In Kino Veritas”. Eksperimentālā kino un īsfilmu žanra sadaļā “Short Riga” – starptautisko īsfilmu, Baltijas studentu īsfilmu un Baltijas mūzikas video konkursu programmas. Festivālā – arī bērnu filmu seansi ģimenēm “Bērnu Vīkends” un jauniešu filmas programmā “Youth Matters!” – jaunatnei aktuāli un īsti stāsti no Ziemeļvalstīm, bet sadarbībā ar Krievijas Artdocfest – neatkarīgs autorkino krievu valodā no visas pasaules.

Savukārt nozares profesionāļiem Riga IFF būs iespēja apmeklēt pērn iedibināto scenāristu, producentu un citu kino veidotāju tikšanos – European Script Meeting, kuras mērķis – veicināt starptautiskas sadarbības projektu attīstību.

Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Dome.
Sekot jaunumiem par festivāla norisi un saturu var ne vien festivāla mājaslapā rigaiff.lv, bet arī festivāla komandas veidotajos sociālo tīklu šķirkļos Facebook, Twitter un Instagram – @rigaiff