Spēlfilma SERŽANTA LAPIŅA ATGRIEŠANĀS (2010)

Portālā www.filmas.lv kopš 24. augusta skatāma režisora Gata Šmita debija pilnmetrāžas spēlfilmas formātā – gandrīz komēdija “Seržanta Lapiņa atgriešanās”. Filmas stāsts veidots pēc lugas “Tas notika ar viņiem”, kuru Gatis Šmits iepriekš bija iestudējis Jaunajā Rīgas teātrī, arī filmā darbojas spožs JRT aktieru ansamblis – Andris Keišs, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Baiba Broka, Gatis Gāga, loma šajā filmā ir arī dziedātājai Lily. Titullomas atveidotājs Andris Keišs par šo darbu saņēma Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvu kā labākais aktieris.

Gatis Šmits dzimis 1973. gada 14. aprīlī. Studējis filozofiju Latvijas Universitātē, 1996. gadā absolvējis Latvijas Kultūras akadēmijas kino un teātra režisoru un aktieru kursu, iegūstot bakalaura grādu teātra režijā. Studiju laikā kopā ar kolēģiem Viesturu Kairišu un Dž.Dž.Dzilindžeru dibinājis Nepanesamā teātra arteli, kopš 1997. gada iestudējis izrādes Dailes teātrī, Nacionālajā operā, Nacionālajā teātrī; štata režisors Jaunajā Rīgas teātrī.

No 1999. gada līdz 2003. gadam studējis Ņujorkas Universitātes Tiša skolā (Tisch School of the Arts), iegūstot maģistra grādu (MFA) kinorežijā. Strādājis ar studentiem Latvijas Kultūras akadēmijā, Kinoskolā.

Saņēmis Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvu kā labākais spēlfilmas režisors (2005, par Ņujorkā uzņemto diplomdarbu Aģents iemīlas), bijis viens no četriem režisoriem un scenārija autoriem spēlfilmā Vogelfrei (2007), kas 2007. gada Nacionālajā filmu festivālā saņēma visvairāk nomināciju un trīs balvas, ieskaitot atzinību kā labākajai spēlfilmai un labākajam scenārijam.

Skatīties filmu “Seržanta Lapiņa atgriešanās”