Portāla izlase VASARAS FILMAS

No 24. augusta portāls www.filmas.lv sāk piedāvāt dažādus tematiskus Latvijas filmu blokus, ļaujot no dažādiem skatpunktiem iepazīt plašo filmu kolekciju, kas pieejama noskatīšanai tiešsaistē visā Latvijas teritorijā. Pirmā tematiskā programma ir atbilstoša klimatam un spektrā daudzveidīga – septiņas VASARAS FILMAS, starp kurām ir četras pilnmetrāžas spēlfilmas, viena spēles īsfilma, viena dokumentālā filma un viena animācijas filma vismazākajiem skatītājiem.

Portāla filmas.lv skatītājiem savas spēlfilmas šajā izlasē piedāvā Latvijas spēcīgākie vidējās paaudzes kinorežisori – Laila Pakalniņa, Viesturs Kairišs, Andis Mizišs un Gatis Šmits. Lailas Pakalniņas “Ķīlnieks” (2006) ir viņas trešā pilnmetrāžas filma, kurā daudzslāņains notikumu virpulis savijas ap nolaupītu lidmašīnu, ar kuru Rīgas lidostā ierodas terorists un viņa ķīlnieks, mazs zēns, kurš terorista prasībām pievieno arī savu komplektu – šokolādi, Dziesmu svētkus un biatlonu!

Viestura Kairiša radošo biogrāfiju šajā izlasē pārstāv divas filmas; spēles īsfilma “Kāzas” (2000) ir Kairiša pirmā nopietnā saskare ar spēles kino, taču tā jau drīz pēc pirmizrādes Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps tika apbalvota kā labākā spēlfilma un atnesa balvu arī Andrim Keišam kā labākajam aktierim. (Starp citu, VASARAS FILMU izlasē skatāmas divas filmas, par kurām Andris Keišs ar 10 gadu distanci saņēmis Lielā Kristapa balvu kā labākais aktieris – otra  ir Gata Šmita spēlfilma “Seržanta Lapiņa atgriešanās” (2010).

Otra Viestura Kairiša “vasaras filma” ir “Tumšie brieži” (2006), kuras centrā ir jūtīgs dabas bērns Ria; spēcīgs kaislību virpulis savērpjas brīdī, kad Ria sajūt apdraudējumu briežiem, kurus viņa mīl vairāk par visu pasaulē. Rias loma ir aktrises Kristīnes Krūzes kinodebija, filmā piedalās arī Kaspars Dimiters, Elita Kļaviņa, Maija Doveika, Juris Žagars, reta iespēja redzēt uz ekrāna keramiķi Pēteri Martinsonu vectēva lomā.

Vairāku spēcīgu dokumentālo filmu režisors Andis Mizišs VASARAS FILMU izlasei piedāvā savu pirmo pilnmetrāžas spēlfilmu “Medības” (2009), ko pats dēvē par “pilnmēness drāmu”. Te vienā mezglā savijas daudzi paralēli stāsti un likteņi, bet visam pa vidu intriga – kuram trāpīsies liktenīgā indes deva?

Portāls filmas.lv piedāvā skatīties arī dokumentālo kino un animāciju gan bērniem, gan pieaugušajiem, to apliecina VASARAS FILMU izlasē iekļautā Nila Skapāna plastilīna animācija “Raganas poga”(2006) un Lailas Pakalniņas titulētā dokumentālā filma “Pa Rubika ceļu” (2010), par kurām šajā jaunumu slejā un arī portāla datu bāzē lasāmi atsevišķi apraksti.